Aktuální novinky 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

     29.12. 2013 A zase celkej Airbus, a zase cargo :) Po nedávném A300F od TriStar Air Cargo, se nám tu vyskytl opět Airbus, ovšem tentokráte A310F od dopravce Kuzu Airlines. S touto vcelku neznámou společností jsme se nesetkali poprvé, byla tady již např. v únoru 2008, tehdy s Airbusem 300F, ovšem alespoň v nějaké normální livery, tentokrát se návštěva odbyla pouze s celobílým letadlem. Přes den nějak nebyl čas fotit, proto jsem stihl pouze noční, resp. temně večerní odlet.

     20.12. 2013 Podobně jako v říjnu se nám zde opět objevilo zajímavé a netypické cargo, opět Airbus 300F, tentokráte od vcelku neznámé společnosti TriStar Air Cargo. Letadlo i tma byly pěkné :) Kromě toho již jen klasický Ryanair EI-DPG a TNT OO-TAF.

     27.11. 2013 Protože spottujeme v Brně, nemůžeme ignorovat místní reálie i ze sportovního světa :). Brněnský hokejový tým Kometa Brno slaví v těchto dnech výročí 60 let od svého prvního zápasu a u této příležitosti se nad Brnem vyskytovalo letadlo vlekoucí "plachtu" nebo jak to nazvat s názvem dotyčného klubu. I když se nejednalo o typickou spotterskou záležitost, tak to spottovat musíme, jelikož to je letadlo a je to ve vzduchu. Dotyčným letadlem byl medlánecký veterán Zlin 526, reg. OK-MGM, sestavu letadla s plachtou máme sice jen z dálky, ale přečíst se to dá. No a fotku na planes.cz nevzali, protože se jim to nezdálo jako aktualita. Oni se v tom velmi vyznají, že..

     19.11. 2013 Tentokrát dvě letadla z Moskvy, ovšem každé z jiného letiště :) jednak zase poslední dobou častější IL76 od VolgaDnepr z letiště Domoděodovo, a v zápětí B737-800 od Utairu z letiště Vnukovo. Utsair totiž od zimního letového řádu má psán jako typ na linku do Brna B738, nicméně nelítá sem s ním tak často, většinou letí obvyklé CRJ nebo B735. Mimochodem tu ten B738 VQ-BJJ už tady byl také jako EI-CTB ve službách Ryanairu a také jako VQ-BDV v barvách předchozího provozovatele linky do Moskvy, společnosti Atlant-Soyuz.

     17.11. 2013 Pražské letiště oslavilo státní svátek mlhou, a nám bylo tímto naděleno několik divertů. Oba vcelku zajímavé, jednak Yak 42 společnosti Saravia, nebo chcete-li Saratov Airlines (RA-42328), dalším byl Airbus 321 skandinávských SAS Airlines OY-KBL. Kromě toho jsme chytli klasick Wizzair, a ještě později onoho dne jsme měli divert ATR42 od ČSA, ale to už bylo v noci tak fotky nejsou.

     15.10. 2013 A aby toho nebylo málo, v poslední den návštěv EgyptAiru s A300F doletěl jiný kousek, než ten který obsluhoval předchozí lety, v novějších barvách nás poctil návštěvou letoun s přiteplenou registrací SU-GAY.

     15.10. 2013 Vcelku nečekané velmi pěkné cargo! :) Dokonce několik dní po sobě se zde vyskytl krásný A300F od u nás dosud neviděné společnosti EgyptAir CArgo, reg. SU-GAC, ve starších barvách této společnosti. Sice nevíme co odsud vozil, ono je to ale docela jedno, pěkný kousek je to tak jak tak :)

Kromě toho také pokračje destrukce objektů ve Slatině, de to docela rychle, už tam toho moc není, po věži už není ani památky :(

     12.10. 2013 Zase trochu z jiného soudku, ono je jen letadly živ je spotter, ale také letišti. A ne jenom v Tuřanech, ale také v jejich "předchůdkyni", ve Slatně. A ne jenom civilními objekty, ale i vojenskými. Jinými slovy, původní vojenské hangáry na letišti ve Slatině již nehlodá jen zub času, ale taky bagru. Započala demolice dvou hangárů a bývalé letištní věže, za účelem uvolnění místa pro novou výstavbu. Po letišti ve Slatině, či chcete-li Černovicích tak v podstatě již nezbývá žádná viditelná památka. Bývalá dráha je zastavěna výrobními halami, civilní hangár byl již také dávno zbořen (a na těchto stránkách dokumentován).

     1.10. 2013 Tentokráte čistě airlinerová seance :) s koncem letní sezóny se zde opět začal objevovat místo Syphaxu Nouvelair, dnes se "starým známým" A320 reg. TS-INC, oproti minulým letům v trochu pozměněné livery. Není bez zajímavosti, že se při komunikaci s věží ozýval z letadla ženský hlas :) Na pravidelné lince z Londýna dnes EI-EPH a an charteru TVS opět A320 s velmi zajímavým zbarvním YL-LCD.

     24.9. 2013 No, měli jsme zprávu že má něco proletět a dvě věci přiletět, jedna nepřiletěla, další doletěla až pozdě, takže ju nemám nafocenou, ale aspoň proletělo to co proletět mělo. A nebylo jen tak něco, ale skupina devíti (!) českých vrtulníků Mi-17, které definitivně opustily základnu v Přerově a přesunuly se do Náměště. Přelet devíti takových strojů je vcelku monumentální záležitost, to jakože jo. Jinak obvyklé charterty, UTAir a z Olomouce přiletěl k nám na základnu Alfa Helicopter Bell 206 OK-ZIU a jeden lokální provoz. A jeden hezkej přelet, prý to je Etihad.

     10.9. 2013 Pomalu a jistě u nás zase začínají přibývat IL76 jiné než turkmenské národnosti, podruhé za poslední týdny přiletěl IL společnosti Aviacon Zitotrans, reg. RA-76386, navíc také místo v úterý obvyklého Syphaxu dnes doletěl A320 od Nouvelair Tunisie, kromě toho další obvyklé chartery.

     4.9. 2013 A zase dobrej unikát :) nezvykle řešený letoun Antonov 74 společnosti CAVOK Airlines, reg. UR-CKC na příleti ze španělské Malagy, tento typ jsme tu měli už kdysi dáávno, tento kus se v ČR již několikrát zjevil, ale u nás poprvé.

     3.9. 2013 A po pár dnech hned další Hercules! :) tentokráte italský, reg. MM62196 a nepřivezl hudebníky, ale vojáky na cvičení Ramstein Rover do Náměšti, kromě toho také UTAir poslal "pětilkilo" VP-BXR, plus další charterový a přírodní vzdušný provoz.

     30.8. 2013 Po nadílce Jumb doletěl další docela nečastý kousek, také nákladní, ovšem tentorkát vojenský letoun C-130 Hercules nizozemského letectva. Jeho návštěva souvisí s přehlídkou vojenských hudeb v Kroměříži, která se koná o nadcházejícím víkendu. Je tedy možné, že v neděli nebo pondělí se tento kus objeví zase. Kromě toho zde byl přítomen také IL76 z Turkmenistanu a poprvé jsme nafotili jedno z "indických" letadel Travel Service. Mimoto místní zajímavost, renovované Aero 145, OK-DAJ. Mimo to nějaké další chartery a místní drobotina.

     20-21.8. 2013 Vánoce sou sice obvykle v prosinci, my brněnští spotteři si je tak trochu užíváme taky v srpnu. Již podruhé se přihodilo to, že díky jen týdennímu odstupu závodů MotoGP v Indianapolis a v Brně bylo nutné všechen potřebný materiál přepravit letecky. Tohoto přesunu se (stejně jako loni) zhostily tři letouny B747-400, letos všechny od Atlas Airu. Ve dvou dnech tak naše letiště navštívily hned 3 tato legendární letadla. Po hříchu se téměř všechny pohyby odehrály v noci, ale i tak je na těch fotkách něco poznat. Kromě toho obvyklý charterový a linkový provoz. Zajímavostí je, že první přiletivší letoun reg. N415MC jsme tu již jednou měli, tehdá to však bylo v livery Emirates Sky Cargo, kterou tento letoun nosil až do jara letošního roku.

     12.8. 2013 Po více než roce jsme měli opět tu čest s dříve relativně běžnou cargo společností Aviacon Zitotrans, IL76 reg. RA-76502. Po již nudném Turkmenistanu tak společně s nedávným SilkWay zase docela zpestření. Díky dopravnímu omezení v Židenicích tentokrát z netradičního místa od silnice mezi Slatinou a Tuřanami, ale i tak je to pěkné. Z charterů pak jen jeden Travel Service OK-TSC.

     20-21.7. 2013 Tak, opět jsme si odbyli naši maratonskou povinnost a letos jsme absolvovali již osmý ročník akce Spotterská "24". Letos byl takový klidnější ročník, ovšem i tak vcelku vydařený. S provozem to bylo takové skromnější, v podstatě jen Travel Service a pravidelné linky, zpestřením byl noční start vrtulníku záchranné služby. Zase po roce jsme si také užili východ slunce na letištěm, a opět jsme viděli v Brně nezvyklý jev, dvě letadla ve frontě na odlet :)

     2.7. 2013 Zase po skoro měsíci na letišti :) Hlavním tahákem byl Boeing 717 společnosti Volotea. Tato společnost měla napřed létat každý týden, pak z letového řádu pár letů zmizelo ale teď se zase párkrát letělo. Protože to je u nás pořád vzácnost, tak jsme jet fotit museli. Kromě toho ještě malé cargo, SA Metro EC-GFK a klasický Ryanair, dnes EI-DLB a u nás bázovaný YL-LCE. Pak nějaká drobotina, dva místní záchranné vrtulníky a jeden policejní, a navíc zajímavé přelety. Jedna letadlo v barvách bonbonů Haribo a také letadlo Pegasus Airlines, které jsme zde viděli na záletu z OSR, kde bylo přemalováno do těchto barev, ukázalo nám také svůj vysunutý podvozek. No a pak jsme spottovali i věci, které obvykle nemáme u letiště příležitost spottovat :)

     9.6. 2013 Dnes slavím 10 let od zveřejnění mojí první fotky na airliners.net :) Zároveň jde o první fotku na tomto serveru, kterou pořídil brněnský spotter v Brně :) Jde o tuto fotografii.

     7.6. 2013 Po kratší přestávce opět začal příliv cargo letů z východu, dnešek však byl lehce výjimečný, neboť nás po necelých třech letech poctil návštěvou IL76 od Silk Way Airlines. Uplně na začátek přiletěl ještě Ryanair, dnes EI-EKX , dále v krátké době několik charterů od TVS, jmenovitě OK-TVW, YL-LCE a OK-HCB. Zase po delší době jsme viděli ve vzduchu Bückera od Herbstu, OK-BIO a den na letišti zakončil klasický Wizzair, dnes HA-LPS. Pak ještě v noci dolítl jeden Turkmen, toho už nemáme. Mimochodem v poslední dboě dochází k pravidelným uzavírkám dráhy, jelikož se tam cosi spravuje. Kolonu řemeslníků jsme také zachytili.

     4.6. 2013 Syphax Airlines se začíná jevit jako zajímavá firma, zatím dva přílety a dva uplně jiné stroje, resp. obě A320 ale to je tak všechno co měly společného, kdo ví teda, s čím ještě přiletí :) Dnes na jejich charteru doletělo letadlo společnonst Livingston, EI-EUA, kromě toho ještě obligátní TNT a cosi malého.

     3.6. 2013 Ani nevím proč, ale 4.6. je plánován charter Danube Wings (oficiálně tedy VIP Wings) z Brna do Paderbornu a zpět, předmětné letadlo však dolétlo již dnes, ATR72, reg. OM-VRA, kromě toho taky nevim proč, ale vyskytly se tu dvě malá cargo letadla, SA-226 Metro od společnosti Flightline, EC-GXJ a EC-GFK. Pak už jen Wizzair HA-LWK a TVS YL-LCE.

     26.5. 2013 Cílem dnešního spottingu byl první let Syphax Airlines, letos i vůbec a dále návštěva "kanadského" Travelu, s registrací C-GVVH, kromě toho se však taky objevil již dříve vidění turkmenský vládní Sikorski 92 a trénující A320 od ČSA, reg. OK-LEG, takže taky dobrý, k tomu ještě Ryanair a italská Agusta a zvíře.

     26.5. 2013 Letos opět proběhl na letišti dětský den, kromě skákacího hradu zaujal snad jen Mi-24, EV-55 a Stanislav Hložek. Další komentář asi netřeba :)

     25.5. 2013 Travel Service si na léto půjčuje letadla všude možně, většinou však ve vcelku nezajmavých barvách. Letos však došlo k povedené výjimce, na charteru TVS z Antalye se objevil Airbus 320 společnosti Avion Express, od včrejška opatřen nálekou SmartWings. Nálepka to sice trochu kazí, ale i tak je vidět překrásně nádherná livery tohoto kousku :) Kormě toho Ryanair z Londýna (EI-DWM) a místní Delfín, který doletěl asi z Open Day v Čáslavi. A na zítra už se chystá dětstký den, včetně stánku místního pivovaru :)

     23.5. 2013 Po době zvící několika let k nám zase ode dneška létají pravidelné chartery Nouvelairu, první let obstaral "starý známý" TS-INF (A320), kromě toho jeden malej holanďan, a na charteru Travelu relaitvně nový B737-800 reg. OK-TSC, v barvách Smartwings.

     13.5. 2013 Dneska zase jen fotka z dálky :) jelikož se v Praze stalo cosi s podvozkem letadla Aeroflotu, byla u nich na chvilu zavřená RWY a následovaly diverty. U nás se však objevil jen jeden, a to B717 společnosti Volotea (která k nám letos lítá chartery). Moc dlouho tu nepobyl, zde je zachycen pouze z dáli na odletu. Reg. EC-LPM.

     10.5. 2013 Dobrá kuriozitka :) Ačkoliv naše letectvo vyřadilo letouny Su-22 již před mnoha a mnoha lety za devatero horami a devatero řekami, naši severní sousedi tyto ocelové ptáky neustále používají. Ukázali se s nimi např. loni v Ostravě nebo dneska nad Brnem. Cestou na nějaké cvičení na základně v Náměšti se nám nad hlavami objevily celkem tři tyto kusy, dva z nich jsme také úspěšně zachytili :)

     30.4. 2013 Překvapivým návštěvníkem v poslední dubnový den byl méně obvyklý letoun Boeing 717 EI-EWI od španělské společnosti Volotea. Ačkoliv tato společnost je jedním z evropských linkových nízkonákladových dopravců (nástupce společnosti Vueling), k nám do Brna bude létat chartery z/do Palerma. Kromě toho obyklý provoz, TNT OO-TAD, UTAir VQ-BGT, jeden větší bizjet CS-DKE a v BlueSkyService opět provětrávali Delfína OK-AJW.

     28.4. 2013 Dnes jsme jeli na letiště dokonce dvakrát, protože bylo proč dvakrát. Ráno, resp. dopoledne, došlo ke smutné události, naposled jsme měli tu čest s charterem zaniknuvší společnosti Holidays Czech Airlines, ačkoliv tento charter v poslední době létal nečastěji OK-HCB, poslední let obstaral A320 OK-MEH v trsátkové livery. Odpoledním důvodem návštěvy byl odlet hokejistů po zmiňovaných Českých hokejových hrách, konrkétně Finů a Švédů (Rusové letěli až v noci). Kromě toho obvyklé nízkonákladové linky Wizzairu a Ryanairu, a taky tam poletoval OK-vrtulNIK.

     26.4. 2013 Tradiční poslední prověrkou kvality evropských hokejových týmů před MS jsou České hokejové hry, které již pár let hostí Brno. Tudíž je také obvyklý provoz ze zemí hokeji zaslíbených. Zatímco nevíme jak se do Brna dostali Finové, Rusové přiletělo Boeingem 733 o Transaero EI-CXR, Švédové pak RJ85 od Malmö Aviation, SE-DSR. Kromě toho Ryanair EI-DWP.

     16.4. 2013 Turkmenských IL76 už tady bývá tolik, že jsme na ježdění na letiště kvůli nim dávno rezignovali, na druhou stranu tento typ od jiných společností zdaleka tak častý není, proto nás potěšil dnes IL76 od společnosti VolgaDnepr (která však historicky také není u nás tak vzácná), reg. RA-76951. Pak sice ještě později dva IL76 od Turkmenistanu přiletěly, ale to jsme již byli jinde a zdokumentované je tedy nemáme. Kromě toho zase z Moskvy CRJ200 UTAiru VQ-BGQ a jeden větší rakouský bizjet OE-IEO. Také jsme se usmívali vstříc vojenskému fotogrammetrickému L-410.

     14.4. 2013 Při dnešním krásném téměř letním dni jsme zachytili dva větší bizjety ruské společnosti AK Bars Aero CRJ200 VQ-BOP a Challenger 605 RA-67227, nicméně alternativním provozovatelem je též Republic of Tatarstan, jelikož jedním z těchto letadel pravděpodobně dolétl tatarstánský prezident (který byl v Brně na návštěvě), ale podrobnosti nějak nevíme. Jinak obvyklé provoz menších letadel a z Londýna Wizzair HA-LWK, sledován hned několika horkovzdušnými balony.

     6.4. 2013 Bohužel jsem nejel dostatečně rychle, abych stihl přílet, tak alespoň fotku zezadu, plus na přeletu čáp. Jinak letadlo je An-12, reg. UR-CAH, provozovatel Ukraine Air Alliance.

     1.4. 2013 I o aprílu se musí fotit, i když tedy, ne že by to byl takový unikát. Již jestli mne pamět neklame potřetí jsme měli tu čest s ATR 72 indického dopravce Jet Airways, reg. VT-JCA, které přilétlo z kyperské Larnaky a druhý den pokračovalo do Shannonu. Tímto způsobem se vrací pronajatá letadla zpět od společnosti kde sloužila, trochu mrzuté je to, že prozatím všechna ATR byla čistě bílá, takže jako nic moc.

     25.3. 2013 Založil sem v galerii novou sekci - Galerie bizjetů. To abych se v nich dalo lépe vyznat co do typu a tvaru. K nalezení zde. Zatím je tam jen zachycený provoz od začátku roku 2012, dřívější doplníme časem, novější budeme poctivě přidávat.

     22.3. 2013 Druhým letadlem z Dánska v souvislosti s fotbalem bylo Avro RJ85 švédské společnosti Malmö Aviation, tento typ jsme zde neviděli již delší dobu (tedy pokud pominu konstrukčně obdobná letadla TNT), společnost Malmö Aviation jsme tu neměi pro změnu asi nikdy. Kromě toho zase bizjety včetně místního N123CZ a pak nějaká drobotina, za zmínku stojí také vrtlník Bo105 od BlueSkyService, reg. OK-BBB. Jen ten fotbal teda dopadl bídně..

     21.3. 2013 V souvislosti s fotbalovým utkáním ČR-Dánsko se tu objevil také nějaký provoz, rozložen do dvou dnů. Prvním z předmětných příletů bylo letadlo s klaunským nosem, a to MD-87 společnosti Danish Air Transport, reg. OY-JRU, kromě toho ještě tradiční UTAir s CRJ200, VQ-BGH.

     20.3. 2013 Po trochu pauze ve spottingu jsme se dočkali zajímavého provozu, a to hned několika nákladních charterů malých letadel do anglického Birminghamu, nemáme nafocené vše, ale něco přeci :) Důvody k tomuto provozu hledejme v dodávkách pro automobilový průmysl. Z chaterů jsme teda chytli nákladní ATR-42 od společnosti Aviavilsa, reg. LY-ETM, dále dvě "anduly", neboli An-26, jedna od RAF Avia, reg. YL-RAE, druhou od polské společnosti Exin, SP-FDS, kromě toho tu bylo nezachyceno pár kousků jako SA Metro či Do228 a myslim ještě jeden An-26. A že bylo pěkně, tak se taky vesele přeletovalo, plus nějaké ostatní poletování menších letadel.

     28.2. 2013 Zase po nějaké době se u nás učili létat rakouští piloti s Fokkerem 100, lety měly tradiční průběh, několik okruhů s touch-and-go a pak full stop a crew change a zase znova. Kromě toho UTAir zase s pětikilem a nějaká drobotina k tomu, TNT tentokrát bezbarvé, OO-TAJ.

     20.2. 2013 UTAir dnes s pětikilem, tj. 737-500, reg. VP-BYK, mimo to také již delší dobu nezachycený měřící L-410 od ŘLP OK-WYI, a náhodou také z Kunovic zalétnuvší L410 OK-SBF, který nevim komu patří, ale hádám že půjde někam do Ruska. A na přeletu zajímavý kousek, An-124 Ruslan, podle všeho reg. RA-82068, na letu z amerického Minneapolis do izraelského Tel Avivu.

     9.2. 2013 Tentokrát po minulé nadílce jen jeden kus, ovšem zase o to zajímavější. Z Moskvy k nám přiletěl tento VIP bizjet A319CJ (tedy stejný typ jako jsou české vládní Airbusy), reg. M-RBUS, méně známé společnosti Global Jet Luxembourg, sice nevíme co tu dělal nebo koho přivezl, ale na první pohled upoutá zejména jeho čarokrásná livery, barevně prostá, ale geniální :)

     8.2. 2013 Dnes se urodilo velmi :) Hlavním lákadlem a důvodem k návštěvě letiště byl nákladní An-26 polské společnosti Exin, reg. SP-FDR, mimo to jsme také zachytili odlet včera přiletivšího turkmenského IL76, reg. EZ-F427, kterého již sice máme milionkrát, ale odlet takového stroje je dycky zážitek :) Neméně zajímavým kouskem byl Dassault Falcon 7X, reg. N966H, ve vcelku nenápadné kamufláži, ovšem nutno podotknout, že letadlo patří americkému koncernu Honeywell a na jeho palubě byl podle všeho CEO divize Aerospace, Tim Mahoney, takže jako taky V.I.P., to je dobré. Další zajímavostí je to, že letadlo letělo na jeden zátah přes půl světa až do americké Minnesoty. Kromě toho nějaká drobotina, na linkách Wizzair (HA-LPQ, ten sme chytli poprvé) a Ryanair (EI-DLE, ten taky), a nečekaným překvapením byl ještě L-410 OK-SBE, který zde udělal přiblížení při záletu z Kunovic a soudě z livery bude patřit slovenské armádě. To je asi tak všechno, ale samé dobré kousky. Pak mě ještě uchvátilo zase jakési ptačí hejno nebo co a uplně nakonec sem zapomněl na policejní vrtulník, co nacvičoval ILS přiblížení.

     28.1. 2013 Do Galerie jsem dnes taky přidal fotky z loňského cvičení Ramstein Rover, které bylo v Náměšti, ke podívání zde.

     28.1. 2013 Zase jeden unikát! Jak asi mnozí vědí, thajský korunní princ nemá asi co na práci, proto občas létá po Evropě svým Boeingem 734 reg. HS-CMV a podniká návštěvy na nejrůznějších letištích. Byl již přinejmenším jednou i u nás, ovšem to jsem ho nezachytil. Dnes se ovšem zadařilo, tedy až na tu tmu, sníh, zimu a tak podobně :) Vzhledem k světelným okolnostem tedy nejsou fotky nic moc, ale to letadlo tam vidět přeci jen je :) Princ se však příliš nezdržel (pravděpodobně je světoběžník), po přistání ujel po dráze sotva pár stovek metrů a zase se vznesl směr Mnichov, odkud také předtím přiletěl.

     10.1. 2013 No, když člověk jede na letiště, pak dojede domů, je tam 10 minut a zjistí že tam zase bude muset jet není uplně nejlepší varianta, ale co se dá dělat. O první cestu se zasloužilo opět indické ATr 72 Jet Airways (VT-JCC), které stejně jako to před pár týdny následně směřovalo do irského Shannonu, druhou návštěvu si vyžádal Boeing 757 společnosti Gestair Cargo Ec-KLD, který se zde zjevil jako záskok za pravidelnou cargo linku TNT. Byla tma a zima, ale celkově to stálo za to. To co nevíte co je je fotka obou brněnských radarů.

     8.1. 2013 Narozdíl od dob minulých nyní platí, že když Rus přiletí, musí také odletět. Vzhledem k tomu že týdenní dovolená je tak akorát, tak jsme se zase dočkali několika letadel, která dodané občany opět odvezla na východ. Složení vcelku podobné jako při příletech, Boeing 757 Air Bashkortostan jsme nějak minuli (bohužel byla jiná reg. než minule), Tatarstan byl VQ-BDB, Moskovia dolítla se sedmikilem VQ-BER. Navíc přiletěl Yamal Airlines s A320 VP-BBN. Navíc ještě L-410 OK-ASA který létá na ostrově Man pro společnostCityWings a ještě drobotina N111XA. Počasí se jako moc nepovedlo.

Aktuální novinky 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

Copyright © 2015 www.lktb.info