Aktuální novinky 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

     30.12. 2012 Stejně jako o Vánocích Ježíšek jsou v Brně tradicí na přelomu roku ruské chartery. První dávka se sletěla dneska a bylo na co koukat. Vše zahájil ještě za tmy Boeing 757 společnosti Air Bashkortostan, vzápětí za postupného zlepšování světelné situace následovaly dva Boeingy 737 společnosti Orenburg Airlines, nebo chcete-li OrenAir, pak další 737 od Tatarstan Airlines. Pak byla pauzička na oběd a tak, a po pauzičce doletěla ještě Moskovia Airlines také s 737. Měl doletět ještě UTair se změnou typu na 737-800, který sice doletěl ale to už bylo zase za tmy, stejně jako další Tatarstan taky s Boeingem, i když ještě včera byl v letovém řádu napsán Tu-154, na který se všichni namlsali. Kromě toho bylo dnes k mlsu také vánoční cukroví, a to hned ze 3 zdrojů. Mezitím jsme ještě zachytil Bell 206 od Alfa Helicopter, reg. OK-ZIU, kterýžto se v Brně konstantně nevyskytuje. Protože nemáme rok 1968 tak se rusové zanedlouho odebéřou opět zpět do vlasti, sledujte tedy pozorně letový řád na webu letiště :)

     23.12. 2012 Loni na Vánoce se jako dáreček zjevilo saudské nákladní Jumbo, letos jsme dostali dáreček zase trochu z jiného soudku, ale vůbec ne špatný :) Děkujeme všem, kteří se na něm podíleli :) Dárečkem byla "mini-rychlo-exkurze" do prostor letiště za účelem vyfocení letadla společnosti UTAir, ovšem nikoliv často vídaného 735 nebo CRJ, ale vrtulového veterána An-2. Tento zajímavý kousek u nás učinil návštěvu v rámci neméně zajímavého charitativního projektu "From ocean to ocean", který zašťiťuje právě společnost UTAir. V rámci tohoto se toto letadlo po vlastní ose dopraví z Ruska až do afrického Kapského města. Přejeme tedy nadále šťastný let a klidné dosažení cíle. Webové stránky projektu k nalezení zde. Vedle An-2 postával také letoun L-410 litevské nebo lotyšské společnosti TransAviaBaltika, reg. LY-AVA.

     21.12. 2012 Přeju vám všem veselý Vánoce a všechno nejlepší do nového roku :) Jen pro připomenutí, v létě sem spustil ještě jeden web :)

     7.12. 2012 Zase nám doletěl Turkmen, EZ-F427, Ryanair dneska EI-DCP a pak nějaká drobotina a jeden žánrový obrázek, celkem nic až tak významného. Jen za zmínku stojí OK-RTO, což je nový přírůstek u Herbstu. Dále také OK-vrtul-NIK :)

     6.12. 2012 Včera byly zveřejněny dvě spottersky zajímavé informace. Jednak to, že Travel Service získal povolení k provozování linky z Brna do Moskvy (VKO), což indikuje, že bysme tu mohli vidívat více jejich letadel (snad v barvách SmartWings), což je dobré :) Druhá je ta, že skončí charterový dopravce Holidays Czech Airlines, co by jedna z odnoží Aeroholdingu. To už tak pozitivní být nemusí, ovšem mohlo by, pokud by díru takto vzniklou na trhu nezaplnil TVS ale jiné aerolinky, které právě vyklidily pole českým dopravcům v minulých letech. Jde zejména o Karthago Airlines, Nouvelair, Tunisair a jim podobné, kteří tu ještě před několika lety byli pečení vaření. Tak uvidíme, jak to dopadne.

     5.12. 2012 Ani nevím kde se tu to letadlo vzalo, pravděpodobně vzlétlo také z Brna po revizi nebo něčem u firmy Aeroservis, ale vyfotit jej bylo vhodné, proto jsem to udělal. Nevím jak přesně let vypadal, já zachytil napřed přiblížení a low-pass na rwy 10, následně přiblížení a full-stop landing na dráhu 28. Řeč je o letounu L410 polské společnosti Sprint Air, rehg. SP-KTL, viz obrázky. Barvama letadlo vzdáleně připomíná Mikuláša.

     30.11. 2012 V Ryanairu zřejmě vědí, že mám v poslední listopadový den svátek, a tak mi nadělili jejich nejhezčí kousek - EI-DCL - který nosí pěknou modrou Boeing Dreamliner livery. Není to poPrvé co tento kus u nás byl, nicméně já ho mám poprvé za tmy, tak teď aspoň za šera :) Za světla už tu byl ale kdysi taky, ale to sem ho nechyt, tak snad někdy, protože za takovýho světla jak dneska nejsou ty fotky fakt nic moc..

     14.11. 2012 ATR72 jsme tu neměli už dlouho, a letadlo z Indie co pamatuju tak snad nikdy :) Dneska došlo k průniku obou těchto množin a doletělo k nám ATR72 indické společnosti Jet Airways (s jejichž letadly jsme se dosud setkávali tak akorát na přeletu). Po pravdě nevíme co tu dělal, sice nějaká ATR72 mají od JetAirways brát ČSA, ale údajně až spíše někdy na jaře, a taky nejasno, proč by letěli do Brna. Nicméně my to ke spottingu vědět nepotřebujeme a dokážeme žít i bez toho :) Jen tedy bylo tma, a ISO 4000 už není uplně ono.. K tomu odlet linkového Ryanairu EI-ESW.

     10.11. 2012 Turkmenský vládní vrtulník jsme tu měli před pár týdny a lebedili jsme si, co že jsme to chytli za unikát, a dnes, hle, další turkemnský vládní vrtulník a ještě k tomu jiný typ. Tentokráte Sikorsky 92 reg. EZ-S721. Mimo to stojící IL76 Volga Dnepr, RA-76503, k tomu stádo srnců a rakouský bizjet, a poprvé přinášíme také fotografie nového primárního radaru brněnského letiště, který se připravuje do služby.

     5.11. 2012 Stíhajíc spottersky velmi zajímavý kousek jsem objevil několik skoro ne méně zajímavých kousků, akorát že nebyly zrovna podezřelé z létání. Nicméně jak vidno, letiště volí progresivní a ekologické metody údržby neveřejné zeleně kolem elektrárny. Tím co přiletělo byl Antonov 148 (typ poprvé u nás v Brně!) společnosti Polet Flight, reg. RA-61709. Důvod návštěvy hledejme v hokejovém světě, letounem přiletěl tým ruské KHL Torpedo Jaroslavl, který sem přiletěl za účelem sehrání vzpomínkového zápasu na Karla Rachůnka s mužstvem Zlína.

     21.10. 2012 Čas podzimu je sice pro fotografy na jednu stranu zdrojem za celý rok asi nejlepšího světla, na druhou stranu se nejen v Londýně v tomto období vyskytují také mlhy. A v letectví mlha = možný divert. A to jsou vždy nervy, jestli to co má doletět k nám opravdu doletí, nebo naopak jestli u nás nepřistane něco, co mělo být třeba v Praze nebo v Bratislavě. Po jedné noci asi 3 k nám divertovaných Ryanairů (které dokumentovány nemáme) byla dnes situace, kdy naopak dvě letadla vyčkávaly a nebylo jisté, zda budou moci přistát. Prvním z nich byl UTAir (VQ-BAE) který podle dostupných obrázků na webu nosil zbarevní UN (tedy United Nations), byl tedy hlavním důvodem se vydati na letiště. Dalším holdujícím (nad VOR BRQ) byl Ryanair z Londýna, pro info, UTAir holdoval někde cca nad Přerovem. Nakonec oba Boeingy (UTAir 735, Ryanair 738) přistály, i když mlžná viditelnost nebyla zrovna ideální, nicméně aspoň to je autentické :)

     19.10. 2012 Turkmenský IL76 je u nás častý návštěvník, nicméně poslední dobou se nám tu moc zajímavých věcí neukazuje, takže proč si ho taky znova nevyfotit. Přílet jsem nestihl, tak jen odlet, ještě předním pak londýnský Ryanair, EI-DYJ (kterýho už v databázi máme). A byl pěknej západ slunce a přelety a tak, tak se kochejte :)

     6.10. 2012 Další příklad efektivního spottingu. Přijel jsem, vyfotil jsem, odejel jsem. To celé za necelé dvě minuty, slovy dvě minuty. To je tak když si člověk špatně zapamatuje čas příletu a pak musí horkotěžkorychle dohánět. Ale myslím, že více než nějakých 160 km/h (cca 86,3 uzlů) jsem nejel. Nicméně zpět ke spottingu, příčinou dnešního stíhání byl první přílet letadla OK-TVL, které nově nosí zbarvení propagující Moravskoslezský kraj. Takže kdo neví kam na dovolenou, může se inspirovat a jet do této krajiny plné uhlí, baníkovců pyčo a vysoké nezaměstnanosti !!! :). Nicméně zase aspoň ten region něco dělá, takový brněnský logojet by vůbec nebyl špatný, akorát se ta ladná a elegantní letadla k přísně geometrickým tvarům brněnského funkcionalismu moc nehodí, a propast Macocha by se asi taky na letadlo blbě malovala :) Zato brněnské hodiny, jen přidělat křídla a mohlo by z nich být letadlo..

     14.9. 2012 Pravděpodobně v souvislosti s cvičením Ramstein Rover, které se odehrává v Náměšti (a kde jsme také byli, takže časem budou aj fotky) se zde dvakrát zjevil americký vojenský transportní letoun C-17. Prvního nemáme, jelikož doletěl v noci, tak aspoň ten druhý dvakrát.

     13.9. 2012 Po delší době bez zajímavého kousku jsme se dočkali opět něčeho málo viděného, nákladního Airbusu 300 společnosti ACT Airlines, reg. TC-ACU. Není to první návštěva této vcelku exotické společnosti u nás, již jednou, v březnu 2007 jsme tu stejně zbarvené letadlo měli (tehdy to byla registrace TC-ACC). Kromě toho jen nezajímavý YL-LCJ.

     21.8. 2012 Spotteří si zase užívají svátek, v souvislosti s brněnským svátkem motorismu. O víkendu budou v Brně závody MotoGP a protože předchozí kolo bylo v americkém městě Indianapolis, tak se musely stroje atd. dovézt letecky sem. I zaradovali se spotteři, čehož důvodem byl příděl Boeingů 747-400F. Ráno přiletěl Cargolux reg. LX-YCV, odpoledne opět Cargolux reg. LX-SCV, v noci poslední ze svaté trojice, Atlas Air, reg. N496MC. Za pozornost stojí také BAe146 od TNT, které doletělo v nápaditém all-white nátěru, ačkoliv tento kus, EC-FVY semd dříve běžně létal v klasických barvách TNT. V den výročí sovětské okupace nás tedy pro změnu okupovaly stroje z té druhé velmoci.

     7.8. 2012 Slovenský SAMAir je v podstatě jedinou zahraniční společností, která k nám letos létá chartery, ovšem jak se dnes ukázalo, ne vždy svým vlastním letadlem. Po delší době se u nás jako záskok objevilo MDčko společnosti Medallion Air (o které jsem v životě předtím neslyšel, ale jsou to nějací rumuni). reg. YR-HBD. A teda že se designéři na té livery vyřádili fest. Jinak nebylo co fotit tak jen letiště s kukuřicí.

     4.8. 2012 Letadla z Turkmenistánu jsou u nás vcelku častými hosty, naposledy před pár dny dva IL76, ale turkmenský vrtulník, to jsme tu ještě neměli (a byl vůbec poprvé v celé ČR). Při krásném letním slunečním odpoledni se k nám na dráhu 10 snesl AgustaWestland AW101 patřící vládě právě zmiňovaného státu, reg. EZ-S715. Je to pěknej kousek, bylo pěkný světlo, co víc si člověk může přát, asi už nic :) Kromě toho zas po nějaké době trénovali Austrijci s A320 OE-LBN, jinak létala obvyklá místní drobotina, z Londýna Ryanair EI-DHZ, a na charteru pražská livery na OK-HCA. Třešničkou na dortu byl místní Delfín, jehož cestující nám zamával :)

     1.8. 2012 Dnes sem byl na letišti sotva hodinku a hned několik zajímavých kousků jsem nafotil :) Ráno zase přiletěl kousek od Bluebird Cargo, B737, reg. TF-BBF, tedy jiná registračka než předevčírem, hlavním lákadlem však byl sice již zaběhlý pravidelný UTAir, ale tentokrát poprvé s Boeingem 737-500, VQ-BJL. Že to bude UTAir lítat větší kouskem se v letovém řádu objevilo již dříve, ale dnes poprvé s tím opravdu přiletěli. A mají to pěkný :). Potěšilo také letadlo SmartWings na charteru Travel Service. Navíc Ryanair kterej taky ještě nemám a dva chartery od HCC. Takže celkově dobrej a efektivní spotting :)

     30.7. 2012 TNT občas pošle místo svých letadel nějaký ten záskok, a jedním z nich byl i dnešní Bluebird Cargo B737 reg. TF-BBG. Ne že by tu byl kousek poprvé, ale poprvé byl zachycen. Kromě toho jen podvečerní Wizzair do Lutonu.

     27.7. 2012 Jest v Brně každoroční tradicí, že vyřazení absolventů Univerzity Obrany, je doprovázeno přeletem vojenské techniky, poslední roky se sestava průletu stabilizovala na 2x Mi-24/35 a 2x Gripen. Nejinak tomu bylo dnes, stejný jako v minulých letech byl i scénář celé akce. Napřed vyčkávání v prostoru Maloměřice/Hády, následně přelet od Černých polí na Šumavskou východozápadním směrem, po pravé zatáčce ještě jeden přelet severojižním směrem. Ani ne za pár minut bylo po všem, absolventům přejeme dobré uplatnění a příští rok u toho budeme pravděpodobně zase :)

     19.7. 2012 A v krátké době další cargo, tentokráte již dříve viděný IL76 společnosti AviaconZitotrans, reg. RA-76386 (máme jej zdokumentován mj. ze dne 4.1.2007, tedy před více než 5 lety). Zajímavostí je, že tento letoun přiletěl z Pardubic. Vedle toho obvyklý londýnský Ryanair EI-EBT, a cvičná touch-ang-go prováděl Bombardier BD700 od společnosti Amira Air, reg. OE-IRP.

     17.7. 2012 Zase po nějaké době vychytanej cargo kousek. C-130, nebo chcete-li Lockheed L-100 tj. civilní verze známého armádního Herculesu od společnosti AirContractors, reg. EI-JIV. Letadlo moc pěkný a u nás vzácný, jen ta denní doba se nějak nepovedla. Ale to letadlo v té tmě fakt je, věřte mi :) Kromě toho maďarskej Travel HA-LKB, a pučenej, nijak vzácnej YL-LCJ.

     16.7. 2012 O uplynulém víkendu proběhla již tradiční akce Spotterská "24", letos 7. ročník. Tento rok byla součástí akce také exkurze na brněnské pracoviště ŘLP a do firmy BlueSkyService, která provozuje a ke svezení nabízí jediný letuschopný L-29 Delfín v ČR. Akce se vyvedla a všichni účastníci (včera lidí z lokalit jako Praha, Jičín nebo Beroun) vyjadřovali upřímné nadšení, fotek je přehršel, a nejsou popořadě. Díky všem, kteří se podíleli na zdárném zajištění akce, zejména pracovníkům obou zmiňovaných firem. Dík patří také tradičnímu hostiteli naší akce, firmě Herbst Aero.

     průběžně Prázdninová charterová sezóna je v plném proudu, střídají se u nás ponejvíce stroje Travel Service a Holidays Czech Airlines, doplněné několika zapůjčenými stroji (YL-...), v menší míře dvě české společnosti doplňuje slovenský SAMair. Pravidelné linky létají bez větších změn, v letovém řádu se však objevilo nahrazení CRJ200 od UTAiru do Moskvy větším B735.

Další drobnou změnou je to, že se létá nyní RNAV aprroach rwy 10 místo předchozího VOR/DME approach. Ze spotterského hlediska je to ovšem jedno.

     24.6. 2012 Po delší době bez fotek, za což se omlouvám tu máme na oplátku o něco větší příděl, zachycující vcelku věrně letošní prázdninový charterový provoz, navíc se vládním speciálem a změnou letadla na lince Wizzairu z Říma, kde sice doletěl také Airbus 320, ale VIA Airlines, který byl nasazen pravděpodobně díky poruše letadla. Kromě toho jsme přivítali A320 od Holidays Czech Airlines v pražské livery, na kterou hledíme bez většího pochopení. Kromě toho provozy menších letadel a charterové kousky, převážně pronajaté, létající ve službách obou českých dopravců. A navíc pár přeletů.

     24.5. 2012 Zase po nějaké době cargo, bohužel zachyceno pouze na zemi, IL-76, reg. EW-78819, společnosti TransAvia Export. K tomu ve všedních dnech "povinné" TNT, EC-HDH.

     21.5. 2012 No, hlavním účelem této návštěvy bylo venčení pejska, jinak jsem co do provozu nic zajímavějšího nechytil. Místní zachránkyně OK-NIKola a jeden bizjet bez větší zajímavosti :)

     8.5. 2012 Mimochodem v nákupním centru Vaňkovka probíhá od 7. do 27. května akce Vaňkovka v oblacích, ke spatření je zde několik kusů letecké techniky, které známe z letiště, dále množství zavěšených modelů letadel, několik kouskůl motorů a podobné techniky z Technického muzea a také výstavka fotografií maestra Petra Piláta, emeritního brněnského spottera.

     8.5. 2012 O krásném svátečním dni, u příležitosti výročí konce Druhé světové války, byl na letišti odhalen pomník československým letcům 1939-1945. A velká sláva to byla, hudba vyhrávala (z reproduktorů), politici měli projevy (senátor, náměstek, nejlepší primátor, konzul a konzul), spotteři se sešli a pokecali, všichni byli v dobré náladě a dokonce došlo i na krátkou letovou ukázku místního L-29 Delfín. Hlavním hostem události byl tuřanský rodák plk. v.v. Emil Boček, pilot 310. stíhací peruťě RAF, nositel mnoha řádů a vyznamenání, včetně Řádu Bílého lva za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Ze spotterského hlediska se objevil UTAir z Moskvy (VQ-BGL), a příjemnou tečku k závěru udělal přelet A340 Etihad Airways v livery F1.

     19.4. 2012 Velmi zajímavý provoz tentokrát z armádního soudku :). Předvojem byl menší průlet již v pondělí, v plné síle se naše letectvo předvedlo dnes při návratu z výcviku ve vojenském prostoru Libavá průletem pěti Mi-24, trupových čísel 3365, 3368, 3369, 3370 a 3371. Jen to počasí nebylo uplně ono. Kromě toho Ryanair z Londýna, nějaký bizjet a také za posledních několik dní další IL76, tentokráte od Volga-Dnepr Airways, RA-76503.

     14.4. 2012 No, byly doby, kdy se IL76 prostě fotit musel, teď už ani ten Turkmen (EZ-F427) není tak zajímavý jako pro nás býval, jelikož tu je docela často. Ale společenská povinnost ho zaznament tady přeci jen existuje, tak jsme jeli. Asi spottersky větší vzácnost byl A320 YL-LCH, který patří SmartLynx Airlines, a přiletěl na letu českých Holidays Czech Airlines, i když teda livery není dvakrát nápaditá. A taky začalo jaro a už se zelená a vylézají zviřátka. Bažant a Ušon.

Organizačně: V pátek 13.4. jsem podepsal Dohodu o ukončení pracovního poměru, s čímž končí také platnost mého služebního čísla, takže pokud na mě máte pouze číslo začínající 603, tak mi napište o to správné. Pokud máte i jiné, tak to je ono, začíná 604. Žádné další neexistuje.

     1.4. 2012 Do dneška jsem v podstatě netušil, že existuje něco jako finská pohraniční stráž. A přece. Dokonce mají zajímavé letadlo a jedním z nich doletěli dnes z italského Bari. Takže asi tankovat na cestě domů. A pěkný letadlo mají, a typ kterej už taky u nás není tak často. Dornier 228, reg. OH-MVN. A žáden apríl. Kromě toho ještě nějaká drobotina.

     31.3. 2012 Do sekce Ke stažení byly přidány několikeré nové mapy přiblížení atd., s platností od 5. dubna 2012.

     27.3. 2012 Opět geniální unikátní kousek u nás, navíc podle mého názoru jedno z nejcharismatičtějších letadel co kdy vůbec spatřilo světlo světa! Prostě bez debat jednoznačně kategorie "must have" nezávisle na světelných či jakýchkoliv jiných podmínkách. To vše byl dnes Shorts 360 společnosti NightExpress, reg. D-CRAS. Tma netma, fotit se muselo. Kromě toho obligátní TNT, reg. pravděpodobně EC-LMR. Toto letadlo však již známe, neboť jde o bývalé OO-TAA z TNT, kteréhož zbarvení sice stále nosí, ale již je registrováno pod PAN AIR Linhas Aereas. A u Alfy se svítilo. A jeden policejní příslušník se mě ptal, jestli někoho nehledám, načež jsem mu řekl že jsem jen byl fotit letadlo, pročež se usmál a rozloučil se. No asi si myslel svoje, ale vzhledem k tomu že slouží na letišti tak snad musí vědět co jsou spotteři zač. :). Pozdravujte ho, pokud ho někdo znáte, takovej sympaťák to byl :).

     24.3. 2012 Krátce po prvním jarním dni a den před letním letovým řádem jsem si opět našel aspoň trochu času na spotting. Zachycen byl pouze letos obvyklý sobotní provoz, jeden charter od Travelu (-TVD) a jeden od ČSA, resp. od HCC (-HCB). Potom ještě jeden větší bizjet a také obvyklý UTAir z Moskvy (VP-BGW).

     19.2. 2012 Mrazy polevily, ovšem zcela nezávisle na tom nás zase párkrát navštívil An124 Ruslan společnosti Volga Dnepr, reg. RA-82046. Akorát to počasí nebylo uplně ono a skrze mlhu nebylo až tolik vidět. Mimoto létatl Robinson OK-TOM a po rwy se projíždělo nějaké auto.

     6.2. 2012 Zadělal jsem na novou sekci. V oddíle Pro spottery budou postupně přibývat rady pro začínající spottery. Zatím tam teda nic není.

     4.2. 2012 Mráz nemráz, spottovat se musí. Sice nepříliš zajímavé kousky, ale letošními prvními přilety HCC a TVS v podstatě začala charterová sezóna. Za HCC přilétl OK-WGX, za TVS OK-TVL, k tomu pravidelný UTAir z Moskvy VQ-BGP.

     23.1. 2012 Podle informací na planes.cz skončila další letecká společnost, která měla něco společného s Brnem. A to německé Cirrus Airlines, které sem od podzimu 2005 do jara 2007 létaly linku Lufthansy z Mnichova, letadly Do328 a Dash 8. Měli jsme tu čest zúčastnit se prvního letu této společnosti na této lince, o čemž pojednává následující galerie.

     20.1. 2012 Tak níže naznačené lety do Samary zřejmě skončily ještě dřív než začaly, jelikož celé CCA se ocitly v bankrotu. Tento dopravce si nikdy nedobyl větší postavení na českém trhu, a i když z Brna provozoval pravidelné lety do Moskvy a Petrohradu a po Vánocích uskutečnil hustou sérii charterů z těchto měst, tak svůj provoz ekonomicky neustál a s největší pravděpodobností definitivně svůj provoz ukončil. Po Fischer Airu se tak stal další českou leteckou společností, která ukončila svoji činnost. Z pohledu spotterského však situace není tak špatná, obě letadla CCA, tedy OK-CCA a OK-CCB již máme nafoceny, takže jsme o nic nepřišli, naopak linky směrem do Ruska považujeme za perspektivní, tudíž lze snad očekávat relativně brzkou náhradu v podobě jiného dopravce, nebo například alespoň větší typ na lince do Moskvy, kterou provozue UTAir. Necháme se tedy překvapit.

     15.1. 2012 Pravidelně zpočátku roku se na brněnském výstavišti koná veletrh cestování v regionech RegionTour, v rámci kterého se vždy prezentuje také Jihomoravský kraj a Letiště Brno. Letos bylo Letiště také přítomno, ovšem že by nějak dvakrát viditelně, to se říci nedá. Ale tak lepší než nic :)

     9.1. 2012 V regionálním tisku se objevil článek avizující lety do ruské Samary. Vypadá to zřejmě nadějně, nicméně definitvní to není. Článek k nalezení zde.

     8.1. 2012 Jedny z posledních odletů letošních ruských charterů obstaralo OK-CCB z CCA, a vypůjčené A320 od Strategic Airlines LX-STC a LX-STB.

     5.1. 2012 Letiště Brno odbavilo za rok 2011 celkem 557 494 pasažérů, čímž byl jasně překonán rekord z roku 2008, kdy to bylo 506 tisíc. Zároveň tato hodnota znamená úctyhodný meziroční růst o 40,6%! Gratulujeme! :)

     1.1. 2012 Tradiční novoroční povinnostní spotting za moc nestál, byl takový zmlžený, ale byl zde přítomen alespoň v těchto dnech obvyklý návštěvník A320 Strategic Airlines, pravděpodobně LX-STC.

Aktuální novinky 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

Copyright © 2013 www.lktb.info